פרישה והטבות מס

אם הגעתם לגיל פרישה ואתם עומדים לצאת לפנסיה בוודאי אתם עומדים לקבל מענקי פרישה וקצבת פנסיה, כל אלה יצטרפו לכסף ולנכסים שכבר צברתם, וזה בדיוק הזמן לחשב מסלול מחדש בכל הקשור לכסף שלכם.

היציאה לגמלאות הינה אבן דרך משמעותית בחיים, הן פיננסית והן רגשית בה תצטרכו להתכונן לשינוי משמעותי בהכנסה מיום הפרישה והלאה.

אז ראשית, חשוב לאתר את כל מרכיבי תיק ההשקעות שלכם כשנה לפני הפרישה, כדי לבדוק מה הוא מכיל (חסכונות, קרנות השתלמות וכדומה) וזאת על מנת לבחון מהן הזכויות המגיעות לכם כגמלאים, לאילו הטבות מס אתם זכאים ובאילו אפיקי השקעה כדאי לכם להשקיע ביום שאחרי. חשוב להבין שנושא המיסוי הוא מורכב מאד ותלוי בלא מעט גורמים משתנים הייחודיים רק לכם, כמו למשל תקופת ההעסקה שלכם, מצבכם הבריאותי, הסטטוס המשפחתי וההתחייבויות והנכסים שלכם.

כשנה לפני הפרישה מומלץ לעשות 4 פעולות הכרחיות:

ידעתם שכ 50% ממשקי הבית אינם מנצלים את זכאותם להחזר מיסים? פורשים רבים אינם מודעים לכך שהם זכאים להטבות מס, אל תהיו חלק מהם. בואו להתייעץ עוד בטרם פרשתם מכיוון שגם למועד הפרישה יש השפעה על המיסוי.

מומחי גלובס פיננסיים עומדים לשירותכם, יחד נאפיין את הצרכים שלכם, נבדוק את סיכוי המס העומד לרשותכם, נקבע את היעדים ונתכנן את אפיקי ההשקעות. אל תחכו ליום שאחרי, התכוננו מבעוד מועד.